Powrót do korzeni

Powrót do korzeni

11 wrz, 2015

IMG_0340W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych jak sama nazwa wskazuje w całej Europie, Izba Regionalna przygotowała wystawę fotograficzną najcenniejszych eksponatów muzealnych. Do oglądania zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale i naszych najmłodszych. Dlatego też, z tej okazji Izba w swych progach gościła grupę przedszkolaków wraz ze swoimi paniami opiekunkami z Uniwersytetu Malucha Przedszkole Montessori.

IMG_0342

Dzieci w ogromną ciekawością oglądały kolorowe krakowskie skrzynie, przedmioty codziennego użytku, barwne stroje krakowskie  i liczne obrazy znajdujące się w Izbie Regionalnej.

IMG_0343

Po zwiedzaniu wszyscy wysłuchaliśmy opowiadania o tym, jak na krakowskim rynku budowano Kościół Mariacki. W związku z tą legendą, wywiązała się gorąca dyskusja: o smoku wawelskim, szewczyku Dratewce, krakowiakach i lajkoniku.

IMG_0346

Na zakończenie dzieci pokolorowały używając do tego wszystkich dostępnych kolorów kredek, krakowiaka i krakowiankę. Mamy nadzieję, że spotkanie się podobało, bowiem dzieci i panie przedszkolanki zapowiedziały nam już kolejną wizytę.

IMG_0350

Serdecznie zapraszamy!

S.B-Ch.