Apel ocalmy od zapomnienia…

Apel ocalmy od zapomnienia…

3 lip, 2015

Apel

Drodzy czytelnicy, mieszkańcy i sympatycy Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

Izba Regionalna przy Bibliotece Publicznej w Zielonkach rozpoczyna realizację projektu, którego celem jest wzrost zainteresowania lokalnej społeczności przeszłością gminy Zielonki. Pragniemy upowszechniać historię gminy, zwłaszcza wśród nowych napływowych mieszkańców oraz wzmocnić więzi międzypokoleniowe poprzez stworzenie internetowego albumu fotograficznego.

W tym celu apelujemy do wszystkich Państwa.

Zróbcie przegląd waszych fotograficznych zbiorów, być może w Waszych albumach znajdują się stare zdjęcia Zielonek, Bibic czy Pękowic, które można by udostępnić w wersji elektronicznej. Nie ma znaczenia, czy zdjęcia są zniszczone. Najważniejsze, byśmy umieli rozpoznać osobę, która jest na zdjęciach. Zależy nam, aby na fotografiach, poza  ludźmi, były widoczne przede wszystkim elementy architektoniczne gminy. Mile widziane będą również fotografie z różnych uroczystości. Taka fotograficzna dokumentacja jest bezcennym źródłem wiedzy o miejscowościach i ich mieszkańcach.

Zdjęcia można przynosić osobiście do Biblioteki Publicznej w Zielonkach ul. Galicyjska 17 A  lub zeskanowane przesłać drogą elektroniczną na adres: bp.zielonki@interia.pl.

Prosimy również, w miarę Państwa możliwości, o podanie informacji, z jakiego okresu pochodzą, co przedstawiają i kto jest ich właścicielem lub autorem. Chętnie też porozmawiamy z autorami czy właścicielami zdjęć.

Na fotografie czekamy do końca 2015 r.

Opracowany album będzie dostępny z początkiem przyszłego roku na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

Dostarczenie zdjęć jest jednoznaczne ze zgodą na ich publikowanie i umieszczenie danych osobowych w internetowym albumie.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

Ocalmy od zapomnienia to, co jeszcze nam pozostało.

S.B-Ch.