Bernadeta Walczak – laureatką konkursu „Cudowna Moc Bukietów”

Bernadeta Walczak – laureatką konkursu „Cudowna Moc Bukietów”

19 sie, 2013

      W tegorocznej IV edycji konkursu „Cudowna Moc Bukietu” organizowanego przez Instytut Dziedzictwa w Krakowie po raz kolejny z sukcesem zaprezentowały się Zielonki. Tym razem znacznie większym niż ubiegłoroczne wyróżnienie. Otóż pierwsze miejsce w konkursie, którego honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, w kategorii „Bukiet Miejski-Kompozycja Kwiatowa”,  zdobyła Pani Bernadeta Walczak.

      Jej bukiet oczarował wprost jury konkursu. W nagrodę Pani Bernadetta wraz z wybranymi przez Nią dwiema osobami została zaproszona  przez Posła Bogusława Sonika do Brukseli. W programie m.in. zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

      Pani Bernadeto proszę tą drogą przyjąć serdeczne gratulacje od Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Mariusza Zielińskiego i podziękowania za promocję wsi i Gminy Zielonki oraz zaangażowanie w krzewienie pięknej tradycji  bukietów zielnych. Biblioteka składa Pani podziękowanie także za działalność na rzecz powstającej Izby Regionalnej, dla której odtworzyła Pani bibułowego pająka oraz za wykonanie trójgłowego smoka, reprezentującego naszą gminę na tegorocznej Paradzie Smoków. Pani uzdolnienia i 2-letnia działalność w bibliotecznych warsztatach plastycznych są nieocenione.

MG-W, MR

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebooku sołectwa: https://www.facebook.com/pages/So%C5%82ectwo-Zielonki/445099958894664 

Wywiad z Panią Bernadetą Walczakhttp://www.youtube.com/watch?v=zasakNYU_1I