Etno-plener fotograficzny w czerwcowym krajobrazie Zielonek

Etno-plener fotograficzny w czerwcowym krajobrazie Zielonek

20 cze, 2017

d60_3049

W sobotnie popołudnie, 10 czerwca, po raz kolejny już rdzeni oraz napływowi mieszkańcy Zielonek mieli możliwość wzięcia w udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej prezentującej tradycyjne lokalne ubiory Krakowiaków Zachodnich na tle malowniczego krajobrazu naszej gminy. Pomysłodawcą organizacji pleneru ponownie był Mariusz Zieliński, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach, kustosz Izby Regionalnej w Zielonkach oraz przewodniczący Gminnej Komisji ds. Opieki nad Zabytkami i Dziedzictwem Kulturowym Gminy Zielonki.

d60_2796

Modele w odświętnych strojach ludowych pozowali do zdjęć grupowych i portretowych we wnętrzach zabytkowego gotycko-renesansowego kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP w Zielonkach oraz w otoczeniu bujnej przyrody w zakolu rzeki Białuchy, za boiskiem sportowym LKS „Zieleńczanka”.

d60_2759

Piękno krakowskiego folkloru rodem „od Zielonek” utrwalił w kadrach obiektywu fotograf Ryszard Cabała, absolwent i wykładowca Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie oraz członek Krakowskiego Klubu Fotograficznego przy NCK.

d60_2705

N. Janisz

Galeria zdjęć

logo-rok-wyspiaaskiego-jpg