Etno-warsztaty palm wielkanocnych

Etno-warsztaty palm wielkanocnych

18 mar, 2016

Wczoraj, tj. 17.03, w holu biblioteki odbyły się kolejne etno-warsztaty o tematyce wielkanocnej. Poprowadziła je ponownie p. Bernadeta Walczak. Na poprzednich zajęciach uczestnicy mogli nauczyć się tworzyć kwiaty z bibuły – tym razem znaleźli dla nich zastosowanie poznając metody wykorzystania ich (obok wielu innych składników) przy własnoręcznym tworzeniu tradycyjnych palm wielkanocnych.

1-IMG_6790

Chętnych, w tym także tych najmłodszych, znów nie zabrakło. W ciągu dwóch godzin wytężonej pracy pod czujnym okiem p. Bernadety i innych doświadczonych w rzemiośle pań nasi goście wspólnymi siłami stworzyli dwie okazałe palmy – mniejsza z nich mierzy ponad 2 a większa ponad 3 metry. Będzie można podziwiać je w kościele parafialnym w Zielonkach gdzie w czasie Triduum Paschalnego i Niedzieli Wielkanocnej posłużą za dekoracje.

1-IMG_6774

Warsztaty stanowiły też ostatni sprawdzian umiejętności przed konkursem na najpiękniejszą palmę w Zielonkach, organizownym przez Izbę Regionalną w Zielonkach i Sołectwo Zielonki, który odbędzie się w Niedzielę Palmową podczas sumy w kościele parafialnym w Zielonkach.

1-IMG_6725

Wszystkim przybyłym dziękujemy za uczestnictwo w warsztatach i życzymy powodzenia w konkursie, a wyjątkowo gorące podziękowania składamy: Pani Bernadecie Walczak, za prowadzenie warsztatów oraz zapewnienie części materiałów, Paniom Leokadii Piątek, Wandzie Zaczkowskiej, Zofii Chacuć i Annie Palimące za zapewnienie bukszpanu i innych materiałów, Pani Józefie Nowakowskiej za wykonanie dużej ilości bibułkowych kwiatów niezbędnych do przystrojenia palm a także Panu Stanisławowi Guzikowi z Krakowskiego Klubu Fotograficznego za utrwalenie wydarzenia na zdjęciach.