Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w Zielonkach

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w Zielonkach

31 sie, 2017

edd2017_zielonki

Izba Regionalna w Zielonkach zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. To również ciekawa oferta spędzania czasu wolnego, która prowokuje do refleksji, zgłębienia wiedzy oraz stawia pytania o potrzebę ochrony dziedzictwa dla przyszłych pokoleń. Głównym celem EDD jest bowiem szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 r.

Ogólnopolskie hasło przewodnie tegorocznych EDD brzmi „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Podczas tej jubileuszowej edycji święta zabytków w województwie małopolskim odbędzie się ponad 230 wydarzeń w 48 miejscowościach.

 

Informator małopolski EDD 2017: pobierz

Szczegółowy program zieloneckich Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 jest dostępny na plakacie powyżej oraz na stronie www.edd.nid.pl w zakładce kalendarium. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

EHD_logosEN