Konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną 2015”

Konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną 2015”

2 kw., 2015

Za nami pierwszy konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną 2015”, zorganizowany przez Izbę Regionalną w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki. Jego rozstrzygnięcie odbyło się w Niedzielę Palmową,  po mszy św. o godz. 12:00. Autorzy samodzielnie wykonanych palm stawili się pod kapliczką obok kościelnej zakrystii. Jury konkursu, w skład którego weszli ks. kan. Andrzej Olszowski – proboszcz zielenieckiej parafii, Mariusz Zieliński – dyrektor  Biblioteki Publicznej w Zielonkach, Władysław Orzechowski -sołtys Sołectwa Zielonki oraz Marzena Gadzik-Wójcik – w-ce przewodnicząca Rady Gminy Zielonki, oceniało nie wielkość, a wyjątkową urodę i sposób wykonania palm.

Wśród nagrodzonych w kategorii osób dorosłych znalazły się panie: Agnieszka Stojek, Janina Chrzan, Zofia Małek, Małgorzata Płonka, Zofia Sandecka, Anna Palimąka, Urszula Piątek. Specjalne dyplomy z podziękowaniem za  pomoc w przygotowanie warsztatów, na którym można było nauczyć się zarówno tworzenia bibułkowych kwiatów jak i samych palm, trafiły na ręce Zofii Chacuś, Bernadety Walczak, Leokadii Piątek, Anny Palimąki oraz Teresy Marzec.  

Oczywiście nie zabrakło również najmłodszych mieszkańców ze swoimi palmami i palemkami. Piękne książkowe nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali: Kuba Krzyworzeka, Michał Duda, Zosia Sokół, Wojtuś Kiraga, Hubert Matoń, Asia Hudzikiewicz, Justynka i Madzia Krawczyk, Kuba i Karol Małek, Grześ i Jakub Firek. 

Najmłodszym uczestnikiem konkursu był zaledwie 4-miesięczny Marek Gruszka, który swoją maleńką palemkę (wykonaną przez babcię) miał przypiętą do wózeczka.

Każda z zaprezentowanych prac była jedyna w swym rodzaju i budziła zachwyt zgromadzonych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i już dziś zapraszamy na kolejny za rok. Dbajmy wszyscy, aby tradycje i zwyczaje wielkanocne przetrwały nie tylko w pamięci najstarszych mieszkańców, ale były zawsze żywe.

( fotografie udostępnili: K. Krzyworzeka, J. Bulak, M. Zieliński)

JR