Kwiaty wyczarowane z bibuły

Kwiaty wyczarowane z bibuły

20 mar, 2015


Czwartkowy wieczór 19 marca wyglądał nieco inaczej niż poprzednie wieczory. W Bibliotece Publicznej w Zielonkach zorganizowano w pełni profesjonalne szkolenie dla młodszych i starszych z wykonywania kwiatów z bibuły i krepiny do palm wielkanocnych.


Pod okiem Bernadety Walczak na stołach zrobiło się kolorowo i wiosennie, gdyż „zakwitły” róże, goździki, krokusy i wiele innych, dotąd niezidentyfikowanych, kwiatów. Największą pomysłowością wyróżnił się dyrektor Mariusz Zieliński, który z wprawą komponował coraz to nowe gatunki, w większości biało-czerwone. Śmiechu było co niemiara!


Wszyscy, patrząc na swoje piękne kolorowe  kwiaty, myśleli tylko o wiośnie oraz zbliżających się świętach wielkanocnych. Szczególne podziękowania należą się p. Leokadii Piątek, Prezesowi Chóru „Bel Canto” za zakupienie kolorowych bibuł na nasze warsztaty oraz Marzenie Gadzik-Wójcik, w-ce przewodniczącej Rady Gminy Zielonki za niezwykle aktywne uczestnictwo w zajęciach.


Nie zapominamy również o Marcie Snoch, która zaopiekowała się najmłodszymi w czasie warsztatów udzielając im pomocy oraz cennych wskazówek podczas tworzenia bibułkowych piękności.

 

Za tydzień, 26 marca o godz. 18:00, odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem wyplatanie palm, na co już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy!