Noc Muzeów w Krakowie

Noc Muzeów w Krakowie

26 kw., 2019

Noc Muzeów w Krakowie –  to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.

Tej nocy organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Z roku na roku do Krakowską Noc Muzeów przybywa coraz to więcej turystów.  A liczne Krakowskie instytucje kulturalne prześcigają się pomysłach i organizacji atrakcjach dla zwiedzających.

W 2019 roku Noc Muzeum zaplanowana została na piątek 17 maja, już dziś można rezerwować sobie ten weekend w Krakowie! Dołączcie do wydarzenia na Facebooku – PIK.Krakow.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich atrakcjach!

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Źródło grafiki i tekstu