Przedszkolaki z wizytą w Izbie Regionalnej

Przedszkolaki z wizytą w Izbie Regionalnej

20 lis, 2014

W czwartkowe przedpołudnie do biblioteki w Zielonkach przybyły dzieci z tutejszego Przedszkola Samorządowego. Przewodnim celem wizyty było zwiedzanie Izby Regionalnej powstałej przy naszej bibliotece, połączone z poznawaniem przez dzieci tradycji oraz zwyczajów regionu.

Gdy dzieci już wygodnie rozsiadły się na dywanie przyszedł czas na czytanie bajki – nieodłączny element spotkań w bibliotece. Dziś przypomnieliśmy im bajkę „O wawelskim smoku”, królu Kraku i dzielnym szewczyku, który swoją pomysłowością ocalił miasto przed ziejącym ogniem gadem. Przedszkolaki doskonale znały tę historię i chętnie włączały się w opowiadanie.

Później nadszedł czas na główną atrakcję – zwiedzanie. Dzieci z ożywieniem oglądały zgromadzone stroje i przedmioty, wysłuchały informacji bibliotekarki, o tym jak żyli ludzie na tym terenie w dawnych czasach,  złożyły również na ręce dyrektora biblioteki – Mariusza Zielińskiego dar do Izby Regionalnej.

Po powrocie do czytelni przedszkolaki miały okazję wykazać się swoimi obserwacjami kolorując postacie krakowiaków – fantazji i pomysłów nie zabrakło nikomu. Później maluchy zamieniły się w zaczarowany pociąg i przemknęły między półkami i regałami w bibliotece by wkrótce dotrzeć znów do przedszkola.

KG