Rodzinne pamiątki po Władysławie Krzywdzińskim przekazane dla Izby Regionalnej w Zielonkach

Rodzinne pamiątki po Władysławie Krzywdzińskim przekazane dla Izby Regionalnej w Zielonkach

22 paź, 2014

Od wczoraj zielonecka Izba regionalna wzbogaciła się o bezcenne pamiątki po Władysławie Krzywdzińskim, wieloletnim stomatologu w Ośrodku Zdrowia w Zielonkach. Eksponaty przekazała córka zmarłego w styczniu 2012 roku lekarza, p. Marta Krzywdzińska.

Wśród pamiątek przekazanych przez p. Martę jest m.in. pamiątkowe tablo absolwentów III Państwowego Liceum im. J. Sobieskiego w Krakowie z roku 1950, indeks, karta imatrykulacyjna, dyplom ukończenia Akademii Medycznej i piękny pamiątkowy medal oraz fotografie z rodzinnego albumu.

Władysław Krzywdziński był nie tylko niezmiernie lubianym i szanowanym lekarzem. Całe swe serce oddał na rzecz pracy dla społeczności lokalnej. Był Radnym i Członkiem Zarządu Gminy Zielonki I kadencji w latach 1990-1994 – odrodzonego wówczas samorządu, Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu oraz Członkiem Komisji Inwentaryzacyjnej Rady Gminy Zielonki.

Przyjaźnił się z księdzem Adamem Ziębą i doktorem Feliksem Grochowalskim, osobami, które na trwale wpisały się w krajobraz Zielonek.

Dzięki przekazanym przez rodzinę eksponatom, pamięć o zmarłym lekarzu i samorządowcu przetrwa wśród tych, którzy go znali i przybliżą tym wszystkim, którym nie dane było spotkać na swej drodze tego wspaniałego człowieka.

 

JR