Światowe Dni Młodzieży 2016 – kalendarium przygotowań

Światowe Dni Młodzieży 2016 – kalendarium przygotowań

25 kw., 2016

Prezentujemy ramy czasowe przygotowań do nadchodzących Światowych Dni Młodzieży – kalendarium pochodzi ze strony Parafii

16 kwiecień 2016

WYCIECZKA MINISTRANTÓW DO LUDŹMIERZA

Grill, dyskoteka w busie oraz wiele innych ciekawych atrakcji…
Zapoznaj się z relacją z „pielgrzymeczki”.

26 marzec 2016

WIELKA SOBOTA

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczęły się poświęceniem ognia, następnie była liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z odśpiewaniem Litanii do Wszystkich Świętych i Msza św..
Zobacz zdjęcia…

25 marzec 2016

WIELKI PIĄTEK

W ten dzień zadumy nad Męką Pańską naszym kościele trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu – najpierw w Ciemnicy, a potem przy Grobie Bożym. O godz. 22.30 uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, idąc z parkingu przy gminie do kościoła.
Zobacz zdjęcia…

24 marzec 2016

MSZA KRZYŻMA ŚWIĘTEGO

Wielki Czwartek to oprócz wspomnienia Ostatniej Wieczerzy, również Msza Krzyżma Świętego, podczas której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie, a także następuje błogosławieństwo oleju chorych i oleju katechumenów oraz konsekracja krzyżma.
Reprezentacja służby liturgicznej z naszej parafii wraz z ks. Tomaszem, tak jak w poprzednich latach i w tym roku wzięła udział w uroczystej liturgii, która miała miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.
Czytaj więcej…

20 marzec 2016

NIEDZIELA PALMOWA

Zwyczaj święcenia palm w Niedzielę Męki Pańskiej sięga w Polsce czasów średniowiecza. Choć na przestrzeni wieków zmienił się ich wygląd i sposoby wykonywania to znaczenie pozostaje wciąż to samo – zwycięstwo nad śmiercią i powrót życia stanowią esencjonalne elementy symboliki Wielkanocy. Izba Regionalna w Zielonkach we współpracy z Sołectwem Zielonki po raz kolejny już zorganizowała w Parafii Narodzenia NMP w Zielonkach konkurs na najpiękniejszą palmę, którego zadaniem było promowanie i przypominanie zwyczajów ludowych związanych z tym okresem liturgicznym.
Czytaj więcej…

15 marzec 2016

MŁODZI I MIŁOSIERDZIE

15 marca 2016 młodzież gimnazjalna wzięła udział w wielkim wydarzeniu na Tauron Arenie w Krakowie – w Jubileuszu Miłosierdzia. Projekt M&M – Młodzi i Miłosierdzie był duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już w lipcu tego roku. Był on również przepięknym dwudniowym wydarzeniem artystycznym i religijnym w aktualnie przeżywanym Roku Miłosierdzia.
Czytaj więcej…

9 marzec 2016

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

W dniach 6 – 9 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.
Czytaj więcej…

5 marzec 2016

SPOTKANIE „DOTKNIJ MIŁOSIERDZIA” PRZYGOTOWUJĄCE DO ŚDM

5 marca (w I sobotę miesiąca) po wieczornej Mszy Św., w ramach przygotowań do ŚDM w naszej parafii zaprosiliśmy wszystkich, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia pielgrzymów oraz chcą ogarniać modlitwą przygotowania do tych dni. Przybyła także młodzież i kandydaci do bierzmowania na spotkanie z cyklu „Dotknij Miłosierdzia”. Podczas spotkania młodzież z Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM zaprezentowała film z cyklu „Minuta dla ŚDM”, którego odcinki można śledzić w Internecie i na TVP Kraków oraz filmik o bł. Szymonie z Lipnicy z cyklu „Miasto Świętych”.
Czytaj więcej…

27 luty 2016

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

„Miłość i sztuka nie obejmują tego, co piękne,
lecz to, co dzięki objęciu przez nie staje się piękne”

Pisał Karl Kraus austriacki dramaturg, poeta i publicysta. Uznawany za najwybitniejszego filozofa obszaru niemieckojęzycznego w XX wieku.
Dnia 27 lutego 2016 roku grupa parafialnych miłośników teatru zagościła za sprawą naszego wikarego ks. Tomasza Pilarczyka na spektaklu pt. „Misterium wojenne”.
Czytaj więcej…

10 styczeń 2016

Po Sumie (ok 12:45) odbędzie się w naszym kościele, koncert muzyki klasycznej pod kierownictwem p. prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej, która grać będzie na klawesynie. Wystąpi także Małgorzata Stachura – sopran i Szymon Tesica – tenor.
Do uczestnictwa w tym koncercie serdecznie zapraszamy.
Czytaj więcej…

6 styczeń 2016

Podobnie jak w roku ubiegłym w Uroczystość Trzech Króli, organizowany jest po raz drugi Orszak Trzech Króli, w tym roku wspólnie z parafią Bibice. Po Sumie zostanie sformowany orszak, który wyruszy z placu kościelnego do parku wiejskiego w Zielonkach, gdzie przewidziane jest śpiewanie kolęd i pastorałek, wspólnie z przybyłym tam orszakiem z Bibic.
Mamy nadzieję, że nasi parafianie licznie wezmą udział w tej uroczystości.
Czytaj więcej…

23 grudzień 2015

W budynku GMKS Zielonki odbyło się spotkanie opłatkowe zespołu śpiewaków scholi Cantorum działającej w naszej parafii. „Po połamaniu się opłatkiem zasiedliśmy przy wspólnym stole, gdzie stały już różne smakołyki, a z ust naszych wydobywał się śpiew polskich kolęd…”
Czytaj więcej…

20 grudzień 2015

Dnia 20 grudnia 2015r. w naszym kościele po wieczornej Mszy Św. odbyło się spotkanie opłatkowe Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM i parafian, którzy przyjmują pielgrzymów ŚDM w lipcu tego roku.
Czytaj więcej…

12 grudzień 2015

I miejsce w dekanacie!
Gratulujemy naszym ministrantom, którzy w kategorii szkół podstawowych zajęli w sobotę, 12 grudnia I miejsce. Pokonaliśmy zarówno ministrantów z Krowodrzy, jak i z Azorów. Przychodzimy do rozgrywek na poziomie rejonu!
Czytaj więcej…

6 grudzień 2015

Dnia 6 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Dzieci, ale nie tylko, co roku czekają na niego z utęsknieniem. W naszej parafii św. Mikołaj przyszedł na Roraty już w sobotę rano! Rozdał pyszne słodkości wszystkim wytrwałym dzieciom, uczestniczącym w tych pięknych adwentowych Mszach świętych.
Czytaj więcej…

14 listopad 2015

14 listopada nasi parafianie wyruszyli autobusem na wycieczkę zatytułowaną „Kościoły Naszego Sąsiedztwa”. Charakter tej wycieczki był – jak głosił plakat – „turystyczno-religijny”.
Czytaj więcej…

1 listopad 2015

O godz. 20.00 na parafialnym cmentarzu młodzież poprowadziła modlitwę różańcową w intencji zmarłych z naszych rodzin oraz spoczywających na zielenieckim cmentarzu.
Czytaj więcej…

24 październik 2015

O godz. 18.00 odbyło się spotkanie w kościele parafialnym młodzieży w ramach przygotowań do ŚDM.