Szopki Bożonarodzeniowe

Szopki Bożonarodzeniowe

25 sty, 2018

W holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach, odwiedzający bibliotekę mogą podziwiać wystawę Szopek Bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach.

Prace, które brały udział w przeprowadzonym w grudniu konkursie na „Szopkę Bożonarodzeniową”, zostały wykonane przez grupy przedszkolne: Oddział I – Smerfy, Oddział II – Pszczółki, Oddział III – Żabki, Oddział IV – Biedroneczki, Oddział V – Motylki, Oddział VI – Stokrotki, Oddział VII – Kotki.
Wszystkie grupy przygotowały własne projekty, wedle których dzieci wraz z rodzicami, na spotkaniach i warsztatach przedświątecznych, wykonywały szopki na konkurs. Technika i format prac były dowolne, jedyny wymóg do którego należało się dostosować to elementy regionalne, które należało uwzględnić w projekcie.

22 grudnia, trakcie spotkania Jasełkowego w przedszkolu, w którym uczestniczyła cala społeczność przedszkolna oraz zaproszeni goście rozstrzygnięto konkurs. Komisja konkursowa, w skład której weszli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Bożena Nowak, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Anna Zielowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Krztoń, jednogłośnie wyróżniła wszystkie prace i przyznała nagrody za najpiękniejszą szopkę każdej z grup. Dzieci otrzymały do swoich sal przedszkolnych płyty z piosenkami oraz gry i układanki.