Warsztaty haftu – Małopolska Szkoła Tradycji

Warsztaty haftu – Małopolska Szkoła Tradycji

20 lut, 2018

Nie od dziś wiadomo że wytrwałość jest kluczem do sukcesu. Ta cecha ma duże znaczenie szczególnie w pracochłonnym i misternym hafcie. Na szczęście hafciarki uczestniczące w warsztatach tradycyjnych zawodów, rzemiosła i rękodzieła artystycznego organizowanych, w ramach Małopolskiej Szkoły Tradycji, odznaczają się wytrwałością i dokładnością w haftowaniu, dzięki czemu z powodzeniem realizują program zajęć. Oby tak dalej!

Na wczorajszych warsztatach hafciarskich, które odbyły się 19 lutego 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Zielonkach, uczestniczki szlifowały swoje umiejętności wykonywania haftów dzierganych. Hafciarki pracowały na bazie wzoru, który powstał na poprzednich zajęciach, nie jest on jeszcze zakończony i będzie rozbudowywany w miarę poznawania nowych technik.
Haft dziergany ma wielorakie zastosowanie, może być używany do zdobień oraz do konturowania, a także do wykańczania brzegów materiału. Ściegiem tym wykonuje się różne linie ozdobne, koła, liście czy kwiaty. Ściegi dziergane można haftować płasko lub na podkładzie nazywanym fastrygą albo drobnym ściegiem przed igłą.

 

Galeria zdjęć