Wizyta w Izbie Regionalnej

Wizyta w Izbie Regionalnej

13 lip, 2015


3 lipca Izbę Regionalną, działającą przy zieloneckiej książnicy odwiedziła Pani Monika Karlińska – wdowa po Marku Nawarze, który w latach 1990-1998 był wójtem oraz radnym Gminy Zielonki. 


Obecnie p. Monika jest Prezesem Fundacji im. Marszałka Marka Nawarry, której celem jest między innymi budowanie tożsamości regionalnej oraz promowanie Małopolski, jako regionu wiedzy, technologii oraz wielowiekowego dziedzictwa kulturowego.


Nasz zacny gość w asyście dyrektora Mariusza Zielińskiego oraz  w-ce przewodniczącej Rady Gminy Marzeny Gadzik-Wójcik i Romy Toft – Radnej Gminy Zielonki podziwiała zgromadzone w zbiorach naszej Izby stroje krakowskie, obrazy oraz przedmioty codziennego użytku, które wiele lat wstecz znajdowały się w zieloneckich domach.

Pani Karlińska była pod wielkim wrażeniem ilości zgromadzonych eksponatów oraz ich różnorodności, zwłaszcza, że wielkość pomieszczenia ogranicza możliwości ekspozycyjne. Zadeklarowała również, nie tylko nawiązanie współpracy, ale przede wszystkim  przekazanie do Izby Regionalnej pamiątki po śp. Wójcie Nawarze.

Dzięki wspaniałomyślności i ofiarności naszego gościa, już wkrótce odwiedzający Izbę Regionalną będą mogli obejrzeć przekazane nam eksponaty, tym cenniejsze, że pamięć po ś.p. Marku Nawarze jest w naszej gminie wciąż żywa.

S.B-CH