Z wizytą u Wójta

Z wizytą u Wójta

16 mar, 2016

Dziś rano panu wójtowi Gminy Zielonki złożono niecodzienną wizytę. Z życzeniami świątecznymi Urząd Gminy odwiedziły Seniorki z Zielonek, ubrane w krakowskie chusty i strojne korale. Przyniosły ze sobą ręcznie wykonane palmy i rymowane życzenia, które otrzymali gospodarz gminy Bogusław Król oraz sołtys Sołectwa Zielonki Władysław Orzechowski. Wójt serdecznie podziękował za piękne palmy i ustawił je na honorowym miejscu w swoim gabinecie. Przyznał, iż bardzo go cieszy, że w całej gminie odradza się folklor, oraz że stare zwyczaje są nadal kultywowane. Szczególny nacisk położył na radość z faktu, że obrzędowość na nowo rozkwitła w stolicy naszej gminy – w Zielonkach. Podziękował także paniom za to, że wspierają Izbę Regionalną w Zielonkach we wszystkich  inicjowanych przez nią przedsięwzięciach . 

W czasie spotkania poruszono wiele spraw bieżących z życia gminy i polityki państwa. Panie z entuzjazmem przyjęły wiadomość, że są prowadzone prace nad  pozyskaniem nowego lokalu pod większą ekspozycje  zbiorów  muzealnych w Zielonkach. 

Na koniec p. Orzechowski oficjalnie zaprosił p. wójta na konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, który odbędzie się w Zielonkach w Niedzielę Palmową zaraz po mszy o godz. 12.

Wkrótce Niedziela Palmowa, więc palma obowiązkowa, 
a że Wójt ma dużo pracy, sam jej sobie nie uwije.

To seniorki i Bel Canto  wspólnie postanowiły,

i w Izbie Regionalnej każda kwiatuszek zrobiła 

i tę palemkę Wójtowi uwiła.

Żeby tu w urzędzie stała, o Świętach przypominała. 
A z nią składamy życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności

dla Pana i personelu – dużo na co dzień radości. 
Niech każdy się już raduje, Alleluja wyśpiewuje!